Treningi Biofeebdack

  TRENINGI BIOFEEDBACK 

 Metoda oparta na wyspecjalizowanej technice komputerowej. Prowadzone treningi poprawiają efektywność pracy mózgu. Metoda stosowana w środowiskach sportowców, biznesmenów, uczniów, studentów. Doskonale wspomaga inne działania terapeutyczne prowadzone przez logopedów, pedagogów, psychologów i nauczycieli w pracy z dziećmi i młodzieżą, u których występują trudności szkolne.

                                              JAK TO DZIAŁA?

 Dzięki elektrodom umieszczonym na głowie pacjenta, prowadzący badanie dokonuje pomiarów aktywności poszczególnych części jego mózgu. Aktywność tę wywołuje gra komputerowa, którą pacjent kontroluje wyłącznie swoim umysłem (bez klawiatury czy myszki).

 Terapeuta na podstawie analizy wyświetlanych na monitorze przebiegów fal mózgowych, może motywować pacjenta do osiągnięcia coraz lepszych wyników. W ten sposób pacjent uczy swój mózg pracy na korzystnych dla niego częstotliwościach. W przeciwieństwie do farmakoterapii efekt treningów EEG Biofeedback utrzymuje się latami- mózg uczy się jak pracować na właściwych dla niego częstotliwościach.

Wyraźnie zauważalna poprawa koncentracji, uspokojenie, wyciszenie emocji.

                  DLA KOGO TA METODA?

Już 10 treningów pozwoli Ci poczuć pozytywne zmiany, nauczy Cię jak się relaksować i jak maksymalnie wykorzystywać siły w ciągu dnia. Twój sen będzie spokojny i obudzisz się wypoczęty.

Szczególnie zalecana

  • ADHD

  • trudności szkolne

  • nerwice

  • zaburzenia emocjonalne

  • zaburzenia pamięci

  • poprawa koncentracji

  • skuteczny sposób relaksacji i wyciszenia

 

                  W terapii mogą uczestniczyć dzieci i dorośli.

Treningi EEG Biofeedback prowadzone na aparaturze ELMIKO (EEG DigitalTrack BIOFEEDBACK), to całkowicie bezpieczna i skuteczna metoda terapii. Pomaga ludziom chorym jak i zdrowym chcącym poprawić efektywność pracy swojego mózgu.


Treningi Biofeedback                                                                                         ,